fbpx

LEKOMamka – czyli apteczny niezbędnik dla rodziców – co zawiera?

07 czerwca 2017

 

LEKOMamka to pierwszy apteczny niezbędnik dla Rodziców.

Podzielony jest na dwanaście działów wśród których znajdziesz niezbędne informacje nt. stosowania leków u dziecka i poręczne plannery.

 

Niezbędnik podzielony jest na dwie części:

  • teoretyczną z instrukcjami dla Rodziców,
  • plannery do samodzielnego wypełniania.

 

W części zawierającej porady dla Rodziców znajdują się działy:

 

Jak bezpiecznie stosować leki u dziecka

Są tu wszystkie rzeczy, na które musicie zwrócić uwagę, zanim podacie dziecku lek tj. jedzenie, postać leku, czym popić, jak długo stosować kurację itp.

 

Jak podawać leki

W zależności od postaci leku rożne są sposoby jego podawania. Do każdej postaci leku znajduje się instrukcja jak należy ją podać krok po kroku.

 

Czy wiesz, że…?

Do której godziny można podać syrop wykrztuśny, czego nie stosować podczas ospy wietrznej czy kiedy nie stosować antybiotyku, to tylko niektóre ważne informacje zawarte w tym dziale.

 

Jak przygotować antybiotyk w zawiesinie

Czy wiecie ile razy usłyszałam od Mam, czy to Pacjentek apteki czy koleżanek, że źle przygotowały antybiotyk i co mają zrobić? Baaaardzo wiele razy. Przygotowując niepoprawnie zawiesinę, antybiotyk będzie zbyt rozcieńczony lub zbyt stężony i dziecko otrzyma złą dawkę leku.

Z tego też powodu powstał ten dział, który zawiera pisemną i obrazkową instrukcję przygotowania antybiotyku w zawiesinie oraz wszelkie przydatne informacje nt. stosowania antybiotyków.

 

Szczepienia

Praktyczna tabela zawiera wyszczególnione szczepienia które powinno się wykonać i wiek dziecka odpowiedni do ich zastosowania.

 

Domowa apteczka

Znajdziecie tu wszystko to co może się Wam przydać z produktów z apteki przy pielęgnacji Maluszka.

 

Plannery

Arkusze plannerów zawierają miejsce do samodzielnego wypełniania. Znajdziesz tu:

 

Dawkowanie leków i witamin

W tym dziale wpiszesz wszystkie leki i witaminy które stosujesz systematyczne i ich dawki, tak abyście Ty i  Tata (zwłaszcza Tata 😉 ) nie musieli za każdym razem się zastanawiać i szukać po karteczkach czy opakowaniach dawkowania 😉

 

Wizyty w przychodni zdrowia

Wpisz tu wszystkie daty kolejnych wizyt, abyś o żadnej nie zapomniała.

 

U lekarza

Ten dział uważam za jeden z najważniejszych w niezbędniku.

Idąc z chorym malcem, niejednokrotnie płaczącym, do lekarza zazwyczaj nie zapamiętasz połowy rzeczy, które przekaże Ci lekarz (bądź nie przekaże). Jeśli jeszcze zapisze na karteczce leki i dawkowanie to pół biedy, często się jednak zdarza, że tego brak. I zaczyna się robić nerwowo, bo po powrocie do domu nie wiadomo jaki lek podać, na co i ile.

Dlatego też LEKOMamka podpowie Ci o co masz zapytać lekarza, a w plannerze od razu wpiszesz odpowiedź, tak aby po przyjściu do domu było wszystko jasne. Bo przy płaczącym szkrabie, tłumie kaszlących Pacjentów i kolejce w aptece Twoja pamięć jak dobra by nie była może szwankować. A tu jednak o zdrowie Twojego dziecka przy podawaniu leków chodzi.

 

Choroby

Dział ten zawiera miejsca na wpisanie wszystkich przebytych przez Twoje dziecko chorób wraz z zastosowanymi lekami, tak abyś za dwa czy pięć lat była pewna, że Twoje dziecko miało bostonkę a nie szkarlatynę i że na pewno przechodziło ospę (mój mąż do tej pory ile razy jest ospa w rodzinie się ukrywa, bo teściowa nie pamięta :))

 

Ponadto, w niezbędniku znajdują się:

  • poręczny schowek, który przechowa na długie lata w jednym miejscu wszystkie wyniki badań,
  • miejsce na notatki.

 

Całość zebrana w segregatorze mieszczącym się w torebce, dzięki któremu wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, będzie zawsze w jednym miejscu.

LEKOMamkę możesz nabyć np. TUTAJ


Anna Joniec-Bieniek

Anna Joniec–Bieniek

Nazywam się Anna Joniec–Bieniek. Z wykształcenia jestem magistrem farmacji, prywatnie mamą Jakuba. Na blogu poruszam prozdrowotne kwestie związane z dziećmi i dorosłymi. Wszystko w oparciu o fachowe wykształcenie i lata doświadczenia w aptece. Jestem też autorką kompendium profesjonalnej aptecznej wiedzy, czyli poradnika „Mama bez recepty”.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

instagram