Płyn micelarny

20 września 2017

Płyn micelarny

Wykonując codziennie makijaż używasz kosmetyków podkreślających Twoje naturalne piękno. Wybierasz te najkorzystniejsze dla Twojej cery, odpowiadające Ci cenowo, jakościowo i kolorystycznie. Często kosztują fortunę, no ale czego się nie robi, aby wyglądać pięknie 🙂

Jednak wieczorem, gdy wchodzisz do łazienki, nadchodzi czas aby zmyć wszystko z twarzy i zadbać o swoją skórę. W tym pomoże Ci wielofunkcyjny kosmetyk do zadań specjalnych – płyn micelarny.

 

Czym jest płyn micelarny?

Płyn to wodny roztwór zawierający w swym składzie mikroskopijne kuleczki zwane micelami.

Zewnętrzna część miceli ma właściwości hydrofilowe, czyli przyciąga wodę i odpycha tłuszcze, natomiast wnętrze miceli posiada właściwości hydrofobowe, czyli odpycha wodę i wiąże się z tłuszczami.
I właśnie ta specyficzna budowa powoduje, że micele “przyciągają” a następnie pochłaniają nadmiar sebum, składniki makijażu i  zanieczyszczenia znajdujące się na skórze twarzy. Dzięki temu płyn micelarny jest w stanie usunąć zarówno wodoodporne, jak i hydrofilowe kosmetyki.

W zależności od producenta płyn micelarny może mieć dodatek różnych substancji dodatkowo pielęgnujących Twoją skórę. Dzięki nim, poza demakijażem, będzie odświeżał cerę czy przywracał jej odpowiednie pH. Może ją także nawilżać, łagodzić, regenerować i odżywiać. Jego innowacyjność polega na tym, że łączy w sobie działanie żelu, mleczka, toniku i płynu do demakijażu oczu.

 

Kto może go stosować?

W związku z tym, iż płyn micelarny:

  • delikatnie myje,
  • nie wywołuje podrażnień,
  • nie narusza bariery hydrolipidowej skóry,
  • nie obciąża,
  • nie pozostawia tłustego filmu,
  • nie ma w swoim składzie substancji zapachowych i barwników,
  • zawiera zazwyczaj minimalną ilość konserwantów,

polecany jest dla wszystkich, również dla osób z cerą wrażliwą, atopową, trądzikową czy naczynkową. Osoby z bardzo wrażliwą cerą mogą stosować płyn micelarny do mycia twarzy, unikając w ten sposób wody.

Na rynku znajdują się różne rodzaje płynów, dlatego znajdź i używaj płynu micelarnego specjalnie dopasowanego do Twojego typu cery.

Jak używać płynu micelarnego?

Płyn micelarny możesz stosować zarówno rano, aby odświeżyć skórę, jak i wieczorem, aby zmyć makijaż.

Nanieś go na wacik i delikatnie przecieraj (nie pocieraj) twarz, aż do momentu gdy kolejny wacik będzie czysty.

Stosując płyn micelarny nie musisz już przemywać twarzy wodą.

 

A Wy co stosujecie do demakijażu?

 


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

instagram

Dołącz do mnie na Facebooku