fbpx

Piękna po ciąży

09 lipca 2018

Rozwleczone swetry, zero makijażu, zwinięte włosy, dres, kapcie i jedna wielka monotonia. Czy tak wygląda współczesna kobieta tuż po ciąży? Oczywiście, że nie! Choć stereotyp tak właśnie ją ukazuje, dziś, w XXI wieku jej wizerunek diametralnie się zmienił.

 

mama kobietą

 

Każda mama chce być piękna, pokazując światu, jak wpływa na nią macierzyństwo, udowadniając sobie i innym, że po porodzie można nadal być atrakcyjną, seksowną i pewną siebie mamuśką! 😉

Z pewnością świat telewizji, mediów, prasy, pokazał nam współczesne matki, które tuż po porodzie zakładają krótkie sukienki, eksponują swoje krągłości, dbają o swoje ciała i chcą być podziwiane. Współczesne kobiety zaczynają tak właśnie myśleć. Skończył się czas bycia szarą myszką, zawaloną obowiązkami domowymi, praniem pieluch, staniem przy łóżeczku 24 godziny na dobę. Choć nie zmienił się stopień miłości do dziecka, kobiety zaczęły dostrzegać siebie zarówno jako młode matki, ale również i jako atrakcyjne kobiety.

Coraz częściej widzimy tuż po porodzie spacerujące ulicami kobiety z wózkami, które nie boją się pokazać swojego pięknego ciała, nieraz zupełnie innego niż przed ciążą, które nie boją się wyeksponować swoich największych atutów, które w końcu dbają o siebie tak, jak to było przed porodem. Chcą czuć się pięknie, zawsze, wszędzie i dla każdego.

 

Mamą być

 

Bycie mamą to trudna rola. Trzeba bowiem w jednej osobie wcielić się w setki różnych postaci, być na zawołanie tego nowo narodzonego dziecka, przeżywać z nim każdą chwilę i być w 100% tylko dla Niego. Niekoniecznie oznacza to brak akceptacji siebie, brak czasu na zrobienie makijażu, czy dobrej fryzury, ubieranie się w dresy- bo tak nam wygodnie.

Jeszcze kilka lat temu, kobiety po urodzeniu dziecka przestały całkowicie o siebie dbać. Jadły ogromne ilości posiłków, nie dbały o kondycję swojej skóry, zapominały, co to kosmetyki, zakładały duże i rozwleczone ciuchy.

Dziś, kobieta XXI wieku prezentuje się zupełnie inaczej. Zazwyczaj po porodzie zaczyna zwracać uwagę na to, co je i ile je. Stara się jak najwięcej ruszać, a w konsekwencji gubi nadrobione kilogramy. Karmi dziecko, a więc samoczynnie również powraca do swojej wagi sprzed ciąży. Chociaż u wielu z Nas niekoniecznie tak jest 😉 Wychodząc, nie zapomina o sobie. Maluje się, układa fryzurę, wyszukuje w szafie ubrania, w których może wyglądać pięknie i seksownie.

 

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

 

 

Któż bowiem powiedział, że kobieta po urodzeniu dziecka, nie może nadal być piękną. Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Jeśli ona sama czuje się pięknie, akceptuje swoje ciało, ma wysoką samoocenę, a do tego również i dba w sposób szczególny o swój wygląd, wtedy jest szczęśliwa. A jeśli ona taka jest, to i jej dziecko czuje się kochane, wyjątkowe i najważniejsze w życiu tej właśnie kobiety.

Dlaczego młoda mama ma ze wszystkiego rezygnować? Czy nie należy jej się godzinna wizyta w salonie kosmetycznym, cotygodniowy basen lub aerobic? Dziecko to najważniejsza istota w jej życiu. Każda młoda mama chce mu poświecić swój czas i swoje życie. Nie może jednak zapominać o sobie, swoich przyjemnościach i możliwości realizacji własnych marzeń.

 

Piękna po ciąży? Tak, to jest możliwe! Wystarczą chęci, chwila czasu, wsparcie najbliższych i wiara, że akceptując siebie, dbając o siebie, dając sobie odrobinę przyjemności i szczęścia, można być najlepszą mamą pod słońcem!!!

P.S. Jeśli jeszcze Cię u nas nie ma wpadnij na grupę dla Pięknych Mam po ciąży na FB. Mnóstwo wyzwań i wsparcia od każdej z nas. Kliknij TUTAJ

 


Anna Joniec–Bieniek

Nazywam się Anna Joniec–Bieniek. Z wykształcenia jestem magistrem farmacji, prywatnie mamą Jakuba. Na blogu poruszam prozdrowotne kwestie związane z dziećmi i dorosłymi. Wszystko w oparciu o fachowe wykształcenie i lata doświadczenia w aptece. Jestem też autorką kompendium profesjonalnej aptecznej wiedzy, czyli poradnika „Mama bez recepty”.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

instagram