fbpx

Torba #receptanazycie – dlaczego musisz ją mieć?

11 października 2018

W chwili, gdy zostałaś mamą stałaś się odpowiedzialna nie tylko za swoje życie, ale i za życie tego małego okruszka. Za wszelką cenę chcesz dla niego wszystkiego co najlepsze. Aby rozwijało się w spokoju i pełnym zdrowiu. Zapewne nieraz pojawi się siniak czy rozbite kolano, jednak musisz być również przygotowana na gorsze wypadki np. zakrztuszenie zabawką czy jedzeniem czy utrata przytomności. Bo niestety przy dziecku może wydarzyć się wszystko.

 

#receptanazycie

 

W momencie, gdyby Twoje dziecko uległo wypadkowi, oddałabyś wszystko za wiedzę, jak szybko i skutecznie mu pomóc.

Niestety w tej jednej, krótkiej, jednak dla Ciebie trwającej wieczność, chwili, nie będziesz mieć czasu na wyszukiwanie w Internecie, książce czy telefon do przyjaciela. Wtedy każda sekunda nie jest na wagę złota. Ona jest na wagę życia jednej z najważniejszych dla Ciebie osób. A Ty musisz wiedzieć od razu co robić, aby jej pomóc.

I mimo, że zapewne byłaś kiedyś na kursie pierwszej pomocy, to jednak w sytuacji kryzysowej możesz nie zachować zimnej krwi i sparaliżowana strachem zapomnieć tak ważne schematy pomocy.

 

Pamiętaj, że przed przyjazdem pogotowia to TY musisz pomóc dziecku. I musisz wiedzieć jak.

I właśnie w tym pomoże Ci moja torba #receptanazycie

Abyś sekunda po sekundzie, krok po kroku, bez żadnych pytań i wątpliwości udzieliła skutecznej pomocy. Gdyż wykonując podstawowe czyny, możesz uratować dziecku życie.

Dlaczego torba?

Bo możesz ją mieć stale przy sobie. Idąc do sklepu, na spacer z dzieckiem, w domu. W każdym miejscu będzie pod ręką jeśli zdarzy się coś złego. A schematy pomogą Ci szybko podjąć odpowiednie kroki nawet w przerażającej Cię sytuacji.

 

Boisz się, że wpadłabyś w panikę, gdyby Twoje dziecko zakrztusiło się klockiem? Nie wiesz, ile razy uciskać serce, a ile razy robić sztuczny oddech? Co jeśli maluch nagle straci przytomność?

Te kilka ważnych rad obecnych na torbie pozwoli Ci szybko i fachowo udzielić pierwszej pomocy, co może uratować dziecku życie.

 

Instrukcja na torbie, która dotyczy przeprowadzania resuscytacji przez jedną osobę jest zgodna z aktualnymi Wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji wprowadzonymi w 2015 r.

 

Torba jest uszyta w Polsce z wysokogatunkowej grubej bawełny. Dzięki temu mam pewność, że będzie Ci służyła przez lata.

Dno, boki i ucho uszyte są z jednego szerokiego kawałka materiału dzięki czemu ciężar torby będzie rozkładał się równomiernie, a ucho nie będzie się wżynać w Twoje delikatne ramię 😉

A ponadto nie wrócisz do domu z torbą z oderwanymi uszami jak to ma zazwyczaj miejsce przy cienkich, prawie przezroczystych torbach z doszywanymi u góry uszami.

Idealna długość ucha sprawia, że torbę możesz nosić na ramieniu, przez głowę lub zawiesić na rączce dziecięcego wózka.

A jej pojemność i wytrzymałość sprawi, że zmieścisz w niej wszystko co jest Ci niezbędne przy dziecku lub podczas zakupów.

Wymiary:

Wielkość 36 cm x 40 cm
Dno i boki 6cm
Ucho 90cm długości, 6 cm szerokości

 

I pamiętaj!

Nie wahaj się udzielić dziecku pomocy, czekając na przyjazd służb ratunkowych.

 

Torba dostępna jest TUTAJ

 

 


Anna Joniec–Bieniek

Nazywam się Anna Joniec–Bieniek. Z wykształcenia jestem magistrem farmacji, prywatnie mamą Jakuba. Na blogu poruszam prozdrowotne kwestie związane z dziećmi i dorosłymi. Wszystko w oparciu o fachowe wykształcenie i lata doświadczenia w aptece. Jestem też autorką kompendium profesjonalnej aptecznej wiedzy, czyli poradnika „Mama bez recepty”.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

instagram